***Původní text stránky O nás***

O nás

Naši chovatelskou stanici jsme založili teprve nedávno, tj. roku 2015. Jako impulz bylo odchovat si sami kvalitní dogu a ne si pouze kupovat a doufat, že bude splňovat naše očekávání.

S dogami jsem přišla poprvé do kontaktu, když mi bylo 5 let, bydleli jsme v malebné vesničce v podhůří Hrubého Jeseníku a náš soused měl krásného černého psa. Pro mě to byla láska na první pohled, Agar byl opravdu jedinečný.
Když jsme se přestěhovali s rodiči do města, doga mi byla jako domácí pejsek striktně zakázána.  Ale po odmaturování a poté i po osamostatnění se od rodičů (píše se rok 1998) jsem si do své garsonky, hned po velké posteli, pořídila svoji vlastní dogu :)

Byl to krásný čtyřletý pes Arco Fantazie. Byl už dospělý, přišel o majitele při autonehodě, a tak se nějak naše osudy setkaly. Arco s námi ale nebyl dlouho, bohužel měl rakovinu mizních uzlin a do dvou let zemřel. V té době jsem již byla těhotná a čekala svoji dceru Vandičku, dnešní naši slečnu handlerku, a tehdá jsem pro nedostatek financí šáhla po koupi žluté feny bez PP, přišla k nám Beruška. Ta s námi byla krásných devět let a vše, co naše Vanda ví a umí se psy a o psech, se naučila právě od téhle velice trpělivé a laskavé psí kamarádky ...Potom u nás nastalo hodně životních změn, stěhování atd.... a po pár krušných letech to vypadalo, že se konečně opět usadíme v klidu, a tak jsme si s partnerem pořídili mého vytouženého černého psa s rodokmenem. Vystřízlivění však bylo rychlé, když jsem zjistila, že ani pes s PP nemusí být to pravé ořechové.

Velký zlom nastal, když nám osud do cesty přivál Edu (Edmont od Božské Árie), tak povahově úžasné zvíře, takového přítulného kliďase. Je to opravdu pes, který odpovídá standardu dogy, vzhledný, výborných povahových rysů, ale zároveň to není žádný poseroutka :)

A tak jsme se rozhodli, že se kromě výcviku budeme věnovat i chovu tohoto něžného plemene.